Skip to content

Angol nyelvű kézikönyv

Könyv címe: The Handbook on Oleanders

Szerző: Richard and Mary Eggenberger

Kiadó:

Kiadás ideje: 1996.

Kiadás helye: USA

Nyelv: angol

Oldalszám: 156

A könyv az ókori Pompeiből indulva a leander termesztésének történetével kezdődik, majd ismerteti megtelepedését az európai és angliai kertekben a jelenlegi világszerte történő elterjedéséig és termesztéséig bezárólag.

Csaknem 30 évet átölelő kutatás eredményét és több mint 100 indiai, Hawaii-i, karibi, mexikói és USA-béli felvételt tartalmaz a leanderekről és tájbéli beilleszkedésükről.

Több mint 65 típus részletes leírása, köztük törpe és dézsás termesztésre ajánlott fajták ismertetése található benne.

Kiterjedten foglalkozik a leander termesztésével: magvak keltetése, ültetés, talaj előkészítés, talajerő utánpótlás, téli gondoskodás, metszés, hibridizációs technikák, új fajták előállítására. A könyvet sok szép virágokkal és kertészkedéssel kapcsolatos idézet színesíti.